НОВОСТИ
У людиноподібних мавп Фельдман Екопарк поповнення: народилися два шимпанзе. Вони з’явилися на світ з різницею в місяць – 19 грудня і 19 січня. Зараз в мультикомплексі мешкає вже 11 цих найближчих родичів людей.
«Обидва малюка – хлопчики, їх мами Джуді і Чита, а на батьківство можуть претендувати Міккі і Бонік. Шимпанзе тварини соціальні, живуть зграєю з вираженою ієрархією. У нас сформувалася група з трьох самок (Чита, Джуді і Чічі) і двох самців, з яких один – Міккі – лідер і альфа-самець. Відповідно він має право на 100% жіночої уваги. Однак, і Бонік часу не втрачав даром–- був помічений в романтичних стосунках з Читою, – розповіла завідуюча сектором «Примати» Фельдман Екопарк Ольга Прокопова. – Незадовго перед пологами вагітних самок ми пересадили в окремий вольєр. Там вони живуть і зараз разом зі своїми дітками. І у Джуді, і у Чіти ці хлопчаки – первістки, тому ми турбувалися, як вони себе проявлять. Іноді після пологів самки шимпанзе відмовляються від догляду за малюками. На щастя, наші виявилися дбайливими матусями – годують і доглядають за дитинчатами самостійно ».
За словами співробітників мультикомплексу, шімпанзеняті, який народився в день св. Миколи, вже дали ім’я – Коля, а як назвати другого пропонують вирішити харків’янам. Бажаючі можуть надсилати свої варіанти в коментарях до новини в соцмережах. Як розповіли в Фельдман Екопарк, коли шимпанзе подорослішають, вони, швидше за все, відправляться в інші зоопарки або переїдуть в нові локації національної мережі екопарків України.
Відзначимо, що шимпанзе в Фельдман Екопарк вже приносили потомство: у нерозлучної пари Джетти і Роми в 2017 році народився Джером, а в 2018-м – Ляля.
Нагадаємо, що восени 2019 року в мультикомплексі народився перший в Україні орангутанг. Харків’яни назвали його Мессі – на честь знаменитого футболіста.
Так само нагадаємо, що колекція приматів в Фельдман Екопарк – одна з найбільших у Східній Європі. Вона налічує понад 200 особин 30-ти видів. А всього в зооколлекції Соціально-гуманітарного мультикомплекс близько 5000 тварин майже 300 видів.