НОВОСТИ
Традиційний випуск фазанів відбувся 4 травня у Фельдман Екопарк. Більше сотні цих великих лісостепових птахів, що стали у ХХ столітті частиною екосистеми України, будуть тепер жити в лісовій частині мультикомплексу. За словами його фахівців, там пернатим не зможуть особливо докучати люди, а у зоокіперів буде можливість підгодовувати фазанів в разі особливо сніжної і морозної зими.
«У природне середовище фазанів ми випускаємо вже четвертий рік. Робимо це, в основному, навесні, щоб у них була можливість адаптуватися, створити пари, підготуватися до зимівлі. Умови екопарка для них цілком підходять – фазани гніздяться в чагарнику і підліску, годуються рослинною їжею, до нашого клімату адаптовані. А головне у нас вони захищені від мисливців основних своїх ворогів. Зате у любителів познімати живу природу з’явиться можливість зробити хороші кадри», – розповів директор Фельдман Екопарк Віталій Ільченко.
За його словами, фазани потрапили в мультикомплекс різними шляхами. Частина з них була врятована небайдужими людьми з господарств, де їх вирощували в промислових цілях. Інших знайшли пташенятами або пораненими і привезли на реабілітацію в Центр порятунку диких, екзотичних і домашніх тварин «Добрий дім Фельдман Екопарк».
«Випуск в природу птахів, як і інших тварин – це не тільки турбота про збереження та відновлення зоорізноманіття, чим, власне, постійно займається наш фонд WOFARR. Не менш важлива і виховна місія таких акцій, тому їх головні учасники – діти. Кожен раз, коли дитина власними руками дарує свободу живій істоті – в світі стає на одну добру людину більше», – підкреслив президент Всесвітнього відкритого фонду реабілітації та реінтродукції тварин (WOFARR), засновник Соціально-гуманітарного мультикомплексу Олександр Фельдман.
Відзначимо, що фазани – азіатські птиці, інтродуковані в інші частини світу. Свою назву в більшості мов ці пернаті отримали від стародавнього міста Фазис (сучасний грузинський Поті) в Колхіді. Звідти, за легендою, фазанів в Грецію привезли аргонавти.
Нагадаємо, що в Фельдман Екопарк фазанів вперше випустили у 2017 році. Крім них тут регулярно повертають в природу співочих птахів, білок, черепах, кажанів, врятованих Центром реабілітації кажанів і навіть оленів.
Також нагадаємо, що Всесвітній відкритий фонд реабілітації та реінтродукції тварин (WOFARR) був створений у 2018 році. Це міжнародна недержавна організація, яка розвиває і підтримує програми в сфері екології, зоозахисту, збереження біорізноманіття Землі і стратегії сталого (гармонічного) розвитку людини.