НОВОСТИ
У Фельдман Екопарк поповнення у представників двох видів рідкісних мадагаскарських приматів – по два малюки народилися у білолобих лемурів і чорно-білих лемурів варі. На світ вони з’явилися в кінці весни, відчувають себе добре – підростають в компанії своїх хвостатих родичів. Гості Фельдман Екопарк вже можуть ближче познайомитися з маленькими лемурами в експозиційному вольєрі «Мадагаскар».
«Дитинчата знаходяться разом зі своїми турботливими мамами в групах. Лемури тварини соціальні, вихованням підростаючого покоління займаються спільно. Малюки їдять материнське молоко і вже «пробують на зуб» дорослу їжу – раціон у цих видів складається в основному з тропічних фруктів, – розповіла завідуюча сектором «Примати» Фельдман Екопарк Ольга Прокопова. – У нас в «Мадагаскарі» живуть тепер сім білолобих лемурів і четверо чорно-білих лемурів варі. Ну і звичайно ж найвідоміші тут – кільцехвості або котячі лемури, яких більше десятка, у них теж є дітвора. У погожі дні сімейства виходять на прогулянку, і малюки активно досліджують околиці під наглядом батьків. Територія вольєра велика і попустувати є де, а коли похмуро і прохолодно лемурчіки віддають перевагу іграм в приміщенні».
Відзначимо, що всі види лемурів занесені до Червоної книги і вважаються вимираючими. У природному середовищі живуть вони тільки на Мадагаскарі і розташованих поруч Коморських островах, що і зумовило унікальність цих представників загону приматів. Назва «лемури» має давньоримське походження і означає «злі духи». Так безневинних звірят назвали першовідкривачі, очевидно, через нічний спосіб життя, великі очі і пронизливий голос. У зооколлекції Фельдман Екопарк шість видів лемурів, три з яких (кільцехвості, білолобі, чорно-білі варі) успішно розмножуються. А всього тут міститься близько 5000 тварин майже 300 видів.