НОВОСТИ
Фельдман Екопарк і Всесвітній відкритий фонд реабілітації та реінтродукції тварин (WOFARR) уклали меморандум з південноафриканською зоозахисною організацією Warriors of wildlife. Він спрямований на реалізацію міжнародних проектів з охорони, порятунку і повернення в природу представників дикої фауни. Одним з перших етапів цієї співпраці стала відправка на батьківщину в заповідник 8 африканських левів, визволених волонтерами з українських звіринців.
«Ці хижаки перебували у різних приватних власників для розваги або бізнесу і містилися в неприпустимих умовах. Завдяки українським волонтерам їх вдалося спочатку звільнити, а потім домогтися дозволу на транспортування в ПАР. Там вони будуть жити на заповідній території в природних умовах, але під охороною, – розповів директор Warriors of wildlife NPC Лайнел Де Ланге. – Вирішити організаційні питання нам допоміг фонд WOFARR, він же взяв на себе частину фінансових витрат. Раніше вони вже допомагали нам з відправкою з України чотирьох левів взимку 2020 року. Тепер ми закріпили наші партнерські відносини документально і плануємо розвивати нові проекти».
Відзначимо, що крім конкретних природоохоронних акцій, підписаний меморандум передбачає сприяння діяльності правоохоронних органів у боротьбі з зооконтрабандою, а також моніторингу порушень законодавства в сфері захисту тварин для запобігання жорстокого поводження з ними.
«Крім охорони природи України, що є, безумовно, для нас пріоритетною, діяльність Світового відкритого фонду реабілітації та реінтродукції тварин включає глобальні проекти з відновлення біологічного різноманіття на планеті. Для цього ми формуємо міжнародну партнерську мережу з організаціями з близької до нас ідеологією, – підкреслив засновник Фельдман Екопарк, президент WOFARR Олександр Фельдман. – Співпраця з Warriors of wildlife – це новий кейс можливостей: вони успішно знаходять новий дім не тільки для левів, а й для ведмедів, іншим великим тваринам. В українських цирках і сумнівних звіринцях міститься чимало істот, яких випустити на волю у нас тут неможливо. Рано чи пізно постане питання про їхнє майбутнє, в цьому плані досвід і можливості наших південноафриканських колег для України дуже корисні».
Нагадаємо, що Всесвітній відкритий фонд реабілітації та реінтродукції тварин (WOFARR) був створений в 2018 році. Це міжнародна недержавна організація, яка розвиває і підтримує програми в сфері екології, зоозахисту, збереження біорізноманіття Землі і стратегії сталого (гармонійного) розвитку людства.